Короткі факти про креатин

Короткі факти про креатин

Креатин виробляється в організмі природним шляхом з амінокислот – «будівельних блоків» білку. Він також зустрічається в харчових продуктах, багатих на білки, головним чином в м’ясі та рибі. Але доведеться їсти величезну кількість м’ясних і рибних продуктів, щоб отримати підвищену дозу креатину, яка потрібна спортсменам. Тому додатковий прийом креатину у вигляді добавок є найбільш недорогим і розумним рішенням.

Як працює креатин

Креатин допомагає регенерувати молекулу, яка називається аденозинтрифосфат (АТФ), що є основним джерелом енергії в тілі. Коли запаси креатинфосфату в м’язах виснажуються, виробництво АТФ доходить до мінімуму, і ваша енергія різко зменшується. І якраз додатковий прийом креатину збільшує доступне паливо для виробництва АТФ, яке допомагає збільшити м’язову силу, обсяги і потужність.

Для кого буде корисним

Не тільки для культуристів: спортсмени інших видів спорту також можуть поліпшити свої результати, як спринтери, плавці і футболісти. Креатинові добавки також допоможуть збільшити вашу м’язову витривалість (в першу чергу), силу і розмір м’язів (як результат), що робить його корисним для «швидкісного» спорту, такого як футбол і хокей. Але цей препарат неефективний для вправ і фізичних навантажень тривалістю більше 90 секунд, наприклад, біг на тривалі дистанції.

Як приймати креатин

Це залежить від форми: моногідрат або гідрохлорид. Перший вимагає фази завантаження, якщо раніше ви не приймали креатинових добавок. На етапі завантаження потрібно приймати 30 г креатину, розбитих на 6-10 порцій протягом 5-7 днів. Після завантажувального тижні щодня приймається 3-5 г. Ідея «завантаження» полягає в насиченні м’язових клітин креатином, що призводить до більш швидких результатів. Креатин гідрохлорид відразу вживається по 3-5 грам, без фази завантаження.

Креатинові препарати вимагають циклічного прийому, а саме, через 1,5 місяці прийому необхідно робити перерву приблизно на 2 тижні. Це потрібно, щоб організм сприймав додаткову дозу креатину саме як додаткову, тільки в такому випадку буде відчутний ефект.

У який час краще пити креатин

В тренувальні дні найкраще випити порцію (3-5 грамів, залежно від вашої ваги) з ранку (але не раніше ніж за 4 години до тренінгу) і відразу після тренування. Пити його безпосередньо перед фізнавантаженнями сенсу немає, оскільки йому треба час, щоб відкластися в м’язовій тканині. У дні відпочинку досить порції зранку або протягом дня. Час прийому особливого значення не має, головне – що після вживання повинно пройти не менше ніж 4 години до тренування.

Джерело: http://karachev32.ru/blog/zachem_prinimat_izotonik_rasskazhet_kompanija_proteininkiev_com_ua/2017-11-14-7256

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *